Supercell, 3 Yeni Clash Oyununu Duyurdu

Clash of Clans ve Clash Royale oyunlarıyla yakından tanıdığımız Supercell, blog sayfasından yaptığı açıklamada 3 adet yeni oyun geliştireceğini duyurdu.

Supercell yaptığı açıklamada, Clash deneyimini daha önceden deneyimlememiş kitlelere genişletmek istediğini dile getirdi. Firmanın yaptığı açıklamaya göre, Clash Quest, Clash Mini ve Clash Heroes yakın zamanda oyunseverlerin hizmetine sunulacak.

Clash Heroes

Co-op aksiyon merkezli olan bu oyunda, haritadaki düşmanları öldürerek bölüm atlamaya çalışacağız. Aynı zamanda bu oyunda, kontrol tamamen oyuncuda olacak.

Clash Quest

Supercell Üç Yeni Clash Oyunu

Clash dünyasını sıra tabanlı oyunlar dünyasını bir köprü niteliğinde bağlayacak bu oyunda yer alacak karakterler, farklı farklı güçlere sahip olacak. Maçlara sınırlı sayıda askerle girilirken, tüm askerlerimiz öldüğü taktirde mağlup taraf biz olacağız.

Clash Mini

Supercell Üç Yeni Clash Oyunu

Daha çok taktik ve mantığa dayalı bu oyunda her iki oyuncu, karakterlerini savaş bölgesine yerleştircek. Savaş bölgesine adımını atan karakterler de otomatik olarak birbirleriyle savaşacak. Aslında bu oyun, bir diğer dünya devi oyun firması olan Riot Games’in Teamfight Tactics adlı oyununu anımsatıyor.

Supercell’in yaptığı açıklamarda, geliştirme ilerledikçe bazı değişikliklerin de olacağını belirtti. Ancak Supercell’in hepimizin bildiği kötü bir yönü var; Beta sürümünde gelişen bazı oyunların fişini çekmek. Yani işler kötü gider de Supercell bu üç oyundan birini iptal ederse, hiçbir şekilde bu oyunu göremeyebiliriz. Bu konuya da değinen firma, “Oyun eğer istediğimiz gibi olmazsa, oyunun yapımını durdururuz ve başka oyunların yapımına geçiş yaparız” sözlerini açıklamada kullandı.

Firmanın açıklamasında yer ettiği bir başka sözlerse, Clash of Clans ve Clash Royale yapımlarının bu üç oyundan tamamen ayrı olarak ilerleyeceği oldu. Bu sözlere bakarsak yeni oyunlar geliştirilirken eski oyunlarda herhangi bir aksaklık olmayacak gibi gözüküyor. Yeni oyunlardan olan Clash Mini ve Clash Heroes, diğer Clash oyunlardan farklı olarak Supercell’in Şangay’daki stüdyosunda geliştirilecek.

Yapılan açıklamada bu üç oyunun piyasaya ne zaman sürüleceği hakkında herhangi bir bilgi verilmezken, bu üç oyun için de birer sosyal medya hesabı açıldı. Eğer bu üç oyunun gelişmelerinden anında haberdar olmak istiyorsanız, Clash Quest, Clash Mini, Clash Heroes yazılarına tıklayarak oyunların resmi Twitter hesaplarına erişebilirsiniz. Evet oyun tarihleri açıklanmadı, ancak firma resmi Clash of Clans YouTube kanalında bu üç oyunun bir tanıtım videosu yayınlandı. Supercell’in paylaştığı bu videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

İşte Supercell’in yayınladığı video

Peki sizin favoriniz hangi oyun oldu? Sizce bu üç oyun, abileri olan Clash of Clans ve Clash Royale oyunlarını geçebilecekler mi? Yorumlarda siz de kendi fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

Daha Fazla İçerik
GeForce Now Türkiye 2021 Fiyatları Artık En Ucuz