oyunhaberleri

The Last Of Us 1 Remake, Naughty Dog Tarafından Doğrulandı

14 Haziran 2013 yılında, Naughty Dog tarafından geliştirilen The Last Of Us’ın kıyamet sonrası zombili hayatta kalma hikayesinde büyük ödüllere layık görülmüş bir oyunu bulunmakta. Bu oyun o kadar fazla ilgi gördü ki, özel T-Shirt, Fanart çizimleri, yeniden oyunu yapmak için prototip versiyonlardan tutun her şeyine kadar, oyunculardan çok büyük beklentilerle çıkışını yaptı ve harika bir oyunla karşımıza çıktı.

2020 yılında çıkışını tamamlamış olan The Last Of Us 2, ilk oyundan çok çok daha gelişmiş olmasına rağmen çoğu oyuncu hikayesinden dolayı ve fiyaskolarla çıkışını tamamladığı için oldukça düşük puanlar verdi. The Last Of Us 2’nin çıkışından önce sunulan The Last Of Us Remastered’da epey ilgi görmüştü çünkü ilk oyundan daha fazla hata düzeltmeleri, yapay zeka kalitesi ve düzeltmeleri daha fazlaydı.

thelastofus

The Last Of Us Remake Geleceği Doğrulandı

Bloomberg’in yeni raporuna göre PlayStation 5’e uyumlu, yeni nesiller için geliştirilen ve geliştiricisi Naughty Dog’un üstelendiği The Last of Us sadece 2013 ve 2014 yılında Remastered ve ana oyun olarak duyurulan Last Of Us’ın zaten Naughty Dog’un bir Remake, yeniden yapma olasılığı olduğu görülüyor. Raporda ayrıca Days Gone stüdyosu Sony Bend’in yeni bir Uncharted oyunu geliştirmekte olduğu ve Days Gone’un devam oyunu olmayacağı belirtildi.

Sony’nin San Diego merkezli Görsel Sanatlar Hizmet Grubu, geçmişte diğer Sony stüdyolarını tipik olarak desteklemiştir. Ancak, stüdyonun Last of Us’u yaklaşık üç yıl önce yeniden yapma girişimlerine başladığı söyleniyor. Bloomberg, Visual Arts Service Group’un kurucusu Michael Mumbauer’ın, Last of Us’un PS5 için yeniden yapımını geliştirecek yeni bir bölüm oluşturmak için Sony’nin içinden ve dışından yaklaşık 30 kişiyi işe aldığını söyledi. Rapora göre, ekip fon veya destek almadı ve Sony, Last of Us yeniden yapımında geliştirmeyi Naughty Dog’a teslim ettiğini söyledi.

Raporda ayrıca Days Gone stüdyosu Bend Studios’un oyuna bir devam oyunu sunduğundan, ancak görünüşe göre ilk oyunun ticari başarısına rağmen ilerlemediğinden bahsediliyor. Bir devam oyunu üzerinde çalışmak yerine, Sony Bend’deki bir ekip artık Last Of Us: Remake için Naughty Dog’a yardım ediyor. Rapor oyunun ne olduğunu söylemiyor, ancak daha önce Naughty Dog’un bağımsız bir Last of Us çok oyunculu oyun yaptığı duyurulmuştu. Rapora göre, Sony Bend’deki başka bir ekip, Naughty Dog ile birlikte “yeni bir Uncharted oyunu” üzerinde çalışmaya başladı.

oyunhaberleri

Sony Bend’deki bazı üst düzey kuruluşların Uncharted üzerinde çalışmaktan memnun olmadıkları ve oyundan çıkarılmaları istendiği bildirildi. Rapora göre Sony kabul etti ve Sony Bend artık “kendi başına yeni bir oyun” yapıyor. Geçmişte Bend, Siphon Filter serisinin yanı sıra Vita oyunu Uncharted: Golden Abyss üzerinde çalıştı, bu yüzden Naughty Dog serisinde ilk kez projeye kabul edilmedi. Naughty Dog, başka bir Uncharted oyunu yapmayacağını söyledi, ancak stüdyo daha önce Uncharted 5’i yapmak için farklı bir stüdyonun gelebileceğinden bahsetmişti. Görünüşe göre Sony Bend bunu yapmasa bile hala bir olasılık olarak kalıyor.

Ayrıca raporda, Mumbauer’in ekibinin başlangıçta orijinal Uncharted oyununun yeniden bir versiyonunu yapmak istediği, ancak oyunun maliyetler ve diğer sorunlar nedeniyle “hızla başarısız olduğu” belirtiliyor. Böylece ekip PS5 için Last of Us 2 ile birlikte bir pakette yayınlama fikriyle Last of Us’un yeniden yapımını yapmaya devam etti. Yeni PlayStation Studios patronu Hermen Hulst, rapora göre, Last of Us yeniden yapımının PS5 için yeni motoru ve oyun yeniden tasarımları nedeniyle çok pahalı olduğunu söyledi.

Rapor, bunun yerine Mumbauer’in ekibini Naughty Dog ile ortak geliştirici olarak Last of Us II üzerinde çalışmaya koydu. Last of Us II bittikten sonra, Sony’nin Naughty Dog’dan bazı geliştiricilerin Mumbauer’in ekibine Last of Us yeniden yapımında yardım etmesini istediği, ancak oyunun daha sonra Naughty Dog’un dahili ekibine geçtiği bildirildi.

oyunhaberleri

The Last Of Us II’ye İleride Bir Remastered Gelebilir

Çoğu oyuncuya göre The Last Of Us yol haritasında ilk oyuna ikinci oyun çıkmadan Remastered geldiği için bu dönem de aynı şeyin olacağını ilk önce The Last Of Us Remake, sonraki oyun ise The Last Of Us II: Remastered geleceği ön görülüyor. Elbette bunu oyunun yeni çıktığı için bilemeyiz, 2022 yılında çıkması plananan The Last Of Us: Remake’den sonra Naughty Dog, The Last Of Us II’ye de bir Remastered yapmayı planlıyor olabilir. Oyuncuların tahminine göre çıkması planlanan oyunların listesi:

Çıkması Planlanan OyunlarÇıkması Plananan Oyunların Tarihi
The Last Of Us: Remake2022
The Last Of Us 32024, E3 konferansı
The Last Of Us 2: Remastered2025
The Last Of Us 3: Remastered2026
oyunhaberleri

Last Of Us’ı hakkında bilgi edinmek için buraya, oyun haberleri ve incelemeleri için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
Oyun Haberleri
Yeni BioShock Oyunu Açık Dünya Olabilir | 2021