Biraz eski tür oyunlara ne dersiniz? Hemde mobil üzerinden oynayabileceğiniz 2 boyutlu bir bit oyunu! İşte bol koşuşturmalı, macera oyunumuz: Tomb of the Mask.

Birbirinden farklı haritalarda ister seviyeli ister sonsuz bir maceraya atılmak istemez misiniz? Üstelik bu oyunu telefonunuzdan oynabiliyorsunuz. İyi bir haberim daha var; internetsiz! İnternet ile de oynayabilirsiniz, ancak kullanıcılar reklam çokluğundan dolayı internetsiz oynamayı daha çok tercih ediyor.

Eğer mobil üzerinden oyun oynamayı sevmeyen biriyseniz (bende öyleydim) kesinlikle oynamanız gereken bir oyun. Diğer oyunlardan ayıran özelliği; hızlı ve dikkatli olmanız, sesler ve geçmişten gelen bit oyun grafikleri. Yayıncılığının Playgendary’nin yaptığı Tomb of the Mask oyunu hem Android hemde iOS platformlarında mevcut.

Tomb of the Mask’da isterseniz özel üyelik alıp ayrıcalıklarından yararlanabilir veya özel üyelik almadan oyunu sonuna kadar oynayabilirsiniz. Oyunda birbirinden farklı bir çok bölüm var. Bölümlerin yanı sıra sonsuz bir oyun modu da mevcut: Arcade.

Oyuna genel olarak baktığımıza oyun güzel ve sarıyor. Ancak bazen çıkan engeller biraz da olsa sinir edebiliyor. Bölümlerde gözünüzü ve hızınızı iyi kullanmanız gerekiyor. Eğer gözünüzü ve hızınızı kullanmazsanız tuzaklar ve engellere yem olursunuz; eğer kullanırsanız zaten bölümün sonuna gelmiş olacaksınız.

Tomb of the Mask’ın belirlediği görevler var ve bu görevleri yerine getirince ödüller kazanıyorsunuz. Şuana kadar ben 3 ödül gördüm ve dahasını var mı yok mu tam bilemiyorum; ya para veriyor, ya koruma ya da çark veriyor. Ayrıca oyunun marketinde karakter satın alarak para veya puan kazancınızı arttırabilirsiniz. Ödül olarak koruma dedik, peki bu koruma ne işe yarıyor; koruma sizi tuzaklardan koruyor. Örneğin korumayı aktif ettiyseniz ve 1 tuzağa yem olursanız o koruma bitiyor. Yani 1 kullanımlık denebilir.

Tomb of the Mask’da herkesi rahatsız eden bir özellik var. Ancak oyunda sizi fazlasıyla rahatsız edebileceğini düşünmüyorum. Enerji sistemini bu oyunda görebilirsiniz. 5 enerji veriyor ve her kaybettiğinizde enerji sayısı düşüyor. Eğer kaybetmezseniz enerjiniz olduğu gibi kalıyor. Normal seviyeli oyunda enerjim bitti ama daha oynamak istiyorum; o zaman sizi Arcade moduna alalım.

Arcade modundan bahsedecek olursak; renk renk farklı bölümler içeriyor ve aşağıdan tüm harita büyüklüğünde bir cisim yaklaşıyor. Eğer bu cisim sizi yakalarsa eleniyorsunuz ve en başa dönüyorsunuz. Renk renk farklı bölümlere geçerseniz daha da hızlı ve dikkatli olmanız gerekiyor. Tomb of the Mask’ın Arcade modunda en çok hoşuma giden özellik renkler arası yolculuk oldu.

Eğer dilerseniz oyuna ait oynanış videosunu izleyebilir ve oyunu daha yakından görerek tanıyabilirsiniz.

Tomb of the Mask, iOS ve Android cihazlarında mevcut. App Store ve Google Play üzerinden erişip, oyunu indirebilirsiniz. Daha fazla inceleme ve oyun haberi isterseniz Oyun Gezgin üzerinden isteğinizi karşılayabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir