Geçtiğimiz yıllarda UEFA ile anlaşmasının süresi biten PES, tekrardan anlaştılar. UEFA 2020 Şampiyonlar Ligi yeni çıkacak olan PES 2020 oyununda mevcut olacak.

eFootball PES 2020 bir kez daha UEFA lisansının evi olacak. FIFA 19, geçen yıl UEFA’nın münhasır haklarını aldı. Ancak Konami, PES serisindeki bir sonraki oyunun, daha önce Kasım 2008’den Nisan 2018’e kadar olduğu gibi resmi UEFA lisansını devam oyunu olarak 10 Eylül 2019’da çıkaracağı eFootball PES 2020 oyunu için tekrardan anlaştı.

Yapılan ortaklık anlaşmasında, 2020 yılının ilk çeyreğinde turnuva başlamadan önce milli takımların kitleri, armaları ve oyuncular bir paket içerisinde olacak. Bu paket ücretsiz ve oyuncular tarafından indirilebilir olarak yayımlanacak. Bu noktaya dikkat: Oyun aynı zamanda UEFA adı altında olan bütün milli takımları içerisinde barındıracak. eFootball PES 2020, eskiden FIFA 19 ile anlaşması olan Juventus ve Atletico River Plate takımlarını artık içerisinde barındıracak.

Yeni ismi ile 2020 yılına büyük ses getirmesi planlanan eFootball PES 2020, UEFA EURO 2020 turnuvasının finalinden önce etkinliğin sonucuna göre eEURO 2020 adıyla bir spor turnuvası planlamayı düşünüyor.

Bu haberi duyuran haber bülteninde UEFA’da yer alan kişiler bu konu hakkında düşüncelerini dile getirdiler. UEFA Events SA’nın pazarlama direktörü Guy Laurent-Epstein’ın mesajı: “Konami ile olan ortaklığımızı sürdürmekten ve genişletmekten ötürü çok mutluyuz. UEFA EURO 2020, daha yakın bir çalışma ilişkisi kurma, yeni ve heyecan verici yollarla harekete geçmemize ve dünyadaki ortak hayranlarımızla etkileşim kurmamıza yardımcı oluyor.”

Guy Laurent-Epstein’ın yanı sıra haber bülteninde Konami’nin marka ve iş geliştirme kıdemli direktörü Jonah Lygaard’da açıklamalarda bulundu: Ekiplerimiz, eFootball PES 2020 için mümkün olan en büyük ve en iyi lisansları elde etmek için tüm durakları çıkardılar; her yıl oynanırken belirlediğimiz seviyeyle eşleşen kaliteli lisanslar. UEFA ve EURO 2020 turnuvası, topluluğumuz ve yıl boyunca taze içerik arayan yeni kullanıcılar için büyük bir kazanç.” dedi.

eFootball PES 2020’nin tanıtım fragmanını izlemek isterseniz buradan izleyebilirsiniz. Daha fazla güncel PES haberinden haberdar olmak istiyorsanız Oyun Gezgin’i takipte kalabilirsiniz. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir