İlk oyunundan yaklaşık 16 yıl sonra; işte karşınızda Vampire: The Masquerade Bloodlines 2! Google

Vampire: The Masquerade Bloodlines 2 isimli bu oyun genel olarak çoğu kişi tarafından bilinmese de kendine has bir kitlesi bulunmaktadır. İlk oyunu %97 gibi yüksek bir beğeni alarak oyuncularına uzun süreli oyun keyfi yaşatmıştır. Daha çok aksiyon – rol yapma temalı bu oyun GTA serisindeki oyunlarla benzerliği ile dikkat çekmektedir. Oyunun geliştiricilerinden Paradox Interactive firması daha önce Europa Universalis, Hearts of Iron ve Cities: Skylines gibi popüler oyunların yapımını üstlenmişti.

Oyunun hikayesinden bahsedecek olursak;  Amerikanın şehirlerinden biri olan Seattle’da büyük bir vampir terörü vardır. Oyunun ana kahramanı olan ve bizim kontrol ettiğimiz karakterimiz Seattle’da ki kan ticareti savaşını körüklemektedir. Bizim amacımız ise şehirdeki diğer yaratıklar ile ittifaklar kurup diğer vampir grupları ile devasa iç savaşlar yapmak. Oyundaki karakterimiz ise vampir olduğundan dolayı çeşitli güçlere sahip. Örneğin karanlıkta iyi görmek, normal insanlardan hızlı koşmak ve hedefe çok hızlı şekilde saldırmak gibi. Hikaye ilerledikçe karakterimizin güçleride giderek artıyor.

Oyun 2020 yılının Mart ayında ilk önce PlayStation 4’e, sonrasında ise Steam’e yani masaüstü platformuna çıkması bekleniyor. Oyunun resmi oynanış ve tanıtım videosu;

Oyun hakkında daha fazla ve daha güncel haberlerden haberdar olmak isterseniz Oyun Gezgin haber portalımızı takipte kalarak gelecek haberlerden haberdar olabilirsiniz.

 


1 Yorum

  • Kerem Işık, 26 Aralık 2020 @ 15:12 Yanıtla

    Oyun güzele benziyor fakat oynamadan göremeyiz. Konu harika olmuş kaleminize sağlık!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir