3 2 1 Hacked, işte Watch Dogs Legion.

Yıllarca GTA’nın gölgesinde kalan oyun serilerinden birisi olan Watch Dogs, serinin 3. oyunu olacak Legion’u çıkartmaya hazırlanıyor. Daha önce E3’te tanıtılan Watch Dogs Legion, Gamescom’da da kısa bir tanıtım ile bizleri karşıladı. Serinin daha önceki oyunlarında hikayeden pek fazla dışarı çıkamadığımız ve oyunun karmaşıklığından dolayı oyunu anlamamız dolayısıyla daha önceki oyunları pek fazla oynamamıştık. Ancak serinin yeni oyunu Legion, Watch Dogs tarihini belkide baştan yazmaya geliyor. Şu zamana kadar gördüğümüz fragman ve oynanış videoları ile oyunun diğer oyunlardan çok farklı olacağını görmüş olduk. Özellikle grafik ve serbest dolanma anlamında ciddi bir ilerleme gösterilmiş.

Serinin önceki oyunlarından bir farkı da bu oyunda teknolojik aletlerin yanı sıra silahlarında çoğunlukta bulunması. Önceki oyunlarda genel olarak kamera vs. hackleyerek savaşırken bu oyunda düşmanlarımıza kurşun yağdırıyoruz. Oyunun hikayesinde bizi yakalamak isteyen düşmanlarımızdan kaçarken kendimizi çetelerin savaşının içinde buluyoruz. İstersek görevlere devam edebilirken istersek de arabamıza atlayıp şehri turlayıp, gezebiliyoruz. Grafik anlamında biraz geride kalmış bir oyun olsa da diğer oyunlarına göre gayet mükemmel grafikleri bulunuyor.

Oyunun dövüş mekanikleri, sinematik geçişleri, hacking işlemleri anındaki kareler gibi yerler ile özellikle ilgilenilmiş ve oyunu oynarken sizi oyunun içinde hissettirmek için tasarlanmış. Oyunun 6 Mart 2020’de çıkması planlanırken GTA 6 çıkmaz ise büyük bir başarı yakalayacağını düşünüyorum.

Oyunun beta oynanış videosu:

Oyun hakkında daha fazla ve daha güncel haberlerden haberdar olmak isterseniz Oyun Gezgin haber portalımızı takipte kalarak gelecek haberlerden haberdar olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir