Xbox Game Pass’e 2021 Mayıs Ayında Eklenecek Oyunlar Açıklandı

Son zamanların en popüler oyun konsollarından biri olan Xbox’ın abonelerine 2021 Mayıs ayında ücretsiz dağıtacağı oyunların listesi kesinliğe kavuştu. Bu ay toplam 9 oyun barından Game Pass aboneliğinde, öne çıkan birkaç nitelikli yapım da yer alıyor.

Aylık 44.99 TL karşılığında abonelerine 100’ün üzerinde ücretsiz oyun sunan Xbox Game Pass aboneliğinde özel teklif/indirimler, yeni oyunları anında hizmete ekleme gibi fırsatlar da sunuyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla sisteme 9 oyun ekleneceğini açıklayan Xbox’un bu seferki listesi çok iddialı. Bu aboneliğin bilgilerine daha detaylı ulaşmak için bu bağlantıya göz atabilirsiniz.

xbox

FIFA 21 ve Read Dead Online Xbox Game Pass’te!

Electronic Arts tarafından çıkarılan ve en popüler futbol oyunu olan FIFA 21, bu ay verilecek oyunların listesinin gözdesi olarak yer alıyor. En büyük rakibi olan PES serisini sonunda ardında bırakan oyuna bu ay ücretsiz erişebilirsiniz. Evet FIFA, PES serisini ardında bıraktı ancak benim gibi birçok oyuncu hâlâ efsane oyun olan PES 2013’ü unutamadı. Kun Aguero’nun kaleciyle karşı karşıya kalınca gelen o çaresizlik hissi… Konumuza geri dönersek, bu ayki en dikkat çeken bir diğer oyun ise şüphesiz Read Dead Online. ReadDead Redemption 2 oyununun çevrim içi hâli olarak piyasaya sürülen oyun 2021 Mayıs ayında Xbox Game Pass üyeliğinde yerini alacak.

Microsoft tarafından açıklanan 9 oyun, 4 Mayıs 2021 itibariyle Xbox Game Pass’de yerini aldı bile. Bu ay bulut oyun sistemine daha çok ağırlık verildiği görülen Xbox, Windows bilgisayar ve konsol platformları için de iddialı oyunları listesine ekledi. Tam 9 adet oyunu sistemine eklediğini açıklayan Xbox’un bu ay için hazırladığı listeye gelin hep birlikte göz atalım.

2021 Mayıs Ayında Xbox Game Pass’e Gelecek Tüm Oyunlar

 1. FIFA 21 – 6 Mayıs (Konsol, PC)
 2. Read Dead Online – 13 Mayıs (Konsol)
 3. Pyschonauts – 13 Mayıs (Konsol, PC)
 4. Final Fantasy 10 & 10-2 HD Remaster – 13 Mayıs (Konsol, PC)
 5. Steep – 6 Mayıs (Konsol)
 6. Remnant: From the Ashes – 13 Mayıs Remnant: From the Ashes – (PC)
 7. Dragon Quest Builders 2 – 4 Mayıs (Konsol, PC)
 8. Just Cause 4 : Reloaded – 13 Mayıs (Konsol, PC)
 9. Outlast 2 – 6 Mayıs (Konsol, PC)

Bu ay yeni gelen oyunlarla birlikte, Xbox Game Pass aboneliğine veda edecek oyunlar da olacak. İşte 15 Mayıs itibariyle hizmetten kaldırılacak oyunlar:

 1. Alan Wake (Konsol, PC)
 2. Battlefleet Gothic: Armada 2 (PC)
 3. Dungeon of the Endless (Konsol, PC)
 4. Final Fantasy IX (Konsol, PC)
 5. Hotline Miami (PC)
 6. Plebby Quest: The Crusades (PC)

Daha fazla oyun haberi için blog ve forum sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Yazarın diğer yazılarını görmek için de bu profile girmeniz yeterli olacak.

Daha Fazla İçerik
Call of Duty WWII: Vanguard için yeni detaylar geldi