xbox

Microsoft’ın Uygulaması, Xbox Live’ın Yeni İsmi Duyuruldu: “Xbox Network”

2005 Kasım ayında duyurulmuş ve dijital oyun platformları için, çevrim-içi oyunlara yelken açmış Xbox Live epeydir konuşulmuyor. Xbox Live, bir Xbox ürünü ve içerisinde aynı zamanda dağıtım, hediye ve diğer türdeki işlemleri de barındırmakta. Xbox Live ise bayadır konuşulmamasına rağmen yeni haberler ile isminin Xbox Network olarak değiştirildiği öğrenildi. Bunla beraber Gold sürümünün de adı değiştirildi.

Xbox Network Gold Nedir?

Xbox Live Gold, Microsoft’un Xbox One ve Xbox 360 için çevrimiçi oyun abonelik hizmetidir. Çevrim-içi oyunlara hizmet açan bir sürüm. İster tek bir arkadaşınızla İnternet üzerinden ortak bir oyun oynuyor olun, ister çevrimiçi olarak tanımadığınız bir grup insanla rekabetçi bir çok oyunculu oyun oynuyor olun, bunu yapmak için Xbox Live Gold’a ihtiyacınız var. Microsoft ayrıca bu hizmete bazı ek özellikler eklemiştir. Xbox Live Gold üyeleri, her ay birkaç ücretsiz oyun alır ve ayrıca bazı dijital oyunlarda üyelere özel satışlara erişim sağlar.

Xbox Live, bir nevi bir Steam gibi; arkadaşlar bulabildiğiniz, oyunlar oynayabildiğiniz, oyun hediye edebildiğiniz ve diğer abonelik veya hizmetleri kullanarak arkadaş ortamı yarattığınız bir platformdu. Ancak bundan böyle, Xbox Live Gold’da, Xbox Live’da artık ismi değiştiği için büyük ihtimalle platformda da büyük tasarım değişiklikleri, değişkenlikler ve ayarlamalar yapılacağından eminiz.

Bir yandan da Reddit’de dönen bir olay da vardı Xbox Network’e dair. O da Xbox Live’ın beta güncellemeleriyle oldukça az kişiye farklı bir isim olarak gösterilmişti. Xbox Network olarak gözüken ismi birçok kullanıcı fark etti ve Reddit, Facebook gibi ünlü sosyal medya mecralarında bunun haberini paylaştı. İlginç olan ise bu Microsoft’un büyük ihtimalle bilerek yaptığı bir hamle olması gerek.

Xbox Live, ismi silinerek Xbox Network olarak tanınacak.

xbox

Bir Microsoft sözcüsü; “’Xbox Network’, Microsoft Hizmet Sözleşmesinde güncellenen temel Xbox Live hizmetini ifade ediyor” dedi. “Xbox Live’dan’ Xbox Network’e güncelleme, temel hizmeti Xbox Live Gold üyeliklerinden ayırmayı amaçlamaktadır.” Aylık 10 ABD doları olan ve çevrimiçi oyun oynamak için gerekli olan Xbox Live Gold, Microsoft’un aylık 15 ABD doları tutarında isteğe bağlı oyun hizmeti olan Xbox Game Pass Ultimate abonelikleriyle birlikte gelir.

Xbox Live Gold üyeleri ayrıca “Games with Gold” olarak bilinen bir program aracılığıyla her ay “ücretsiz” oyunlar kazanır. Bu yıl bir yatırımcı çağrısında Microsoft, Game Pass’in 18 milyon aboneye sahip olduğunu doğruladı. Bu düşüşten sonra yüzde 20 artış gösterdi. Bunla beraber Xbox Live’ın unutulmaz parçası Gold’un halen aktif olan ve ileride daha da büyük Xbox: Gamepass’e entegre edilebilecek özelliklerini ve fiyatlarını inceleyelim.

  • Xbox Live 12 Aylık Gold Üyelik: $59.99
  • Xbox Live 3 Aylık Gold Üyelik: $29.99
xbox

Oyun Haberleri ve İncelemeleri için buraya tıklayabilir, Xbox Network sayfasına gitmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Daha Fazla İçerik
League Of Legends’ın Yeni Karakteri Gwen’in Yetenekleri Açıklandı│2021