Meow Motors, tüm karakterlerin kedi olduğu benzersiz klasik bir Kart Racer oyunu. Ya da bunu şöyle değiştirelim; Cat Racer. Hemen hemen her yaş grubunun oynayabileceği basit bir yarış oyunu ve birazda tatlı bir oyun. Birbirinden farklı kedi karakterler, araçlar ve bonuslar ile oyunu oynayabilirsiniz.

Biraz şaşırabilirsiniz, ancak bir hikaye için bazı girişimler var. Hikaye, birkaç karikatür/çizgi roman tarzı klişe ile anlatılmış olsa da. Oyunun başında sizi saran kötü bir adam var ve ona meydan okumak için farklı turnuvalarda ilerlemeniz gerekiyor. Yol boyunca, diğer tüm kediler mürettebatınıza katılır (ve her birinin ekstra hızlanma zamanı gibi bazı oyun modifikasyonu ekleyen farklı bir yeteneği vardır). Hikaye olarak basit ve tek oyunculu olması biraz sizi sıkabilir ama kediler sizleri mutlu edecektir. 

Farklı farklı kedi karakterlerini ve arabaları açmanız için ilerleme kaydetmeniz gerekiyor. Kaydettiğiniz ilerlemeler ile araba ve karakterlerin kilitleri açılacak ve böylece onları kullanabileceksiniz. Meow Motors içerisinde yarışın yanı sıra köpek balığı saldırıları da mevcut. Bu saldırılar sizin canınızı sıkabilir ve hatta oyundan soğumanızı bile sağlayabilir. 4-5 saniye sizinle uğraşıyor ve sonra kurtuldum derken yine yine ve yine. Oyundaki en büyük eksiklik bu.

Neyse ki kazandığınız puanlar ile silahların kilidini açabilir ve saldırılara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Bu özellikte Meow Motors’un, Mario Kart veya Crash Team Racing oyunlarından daha iyi ve daha farklı olduğunu gösteriyor. Yolda hangi ögeyi almak istiyorsanız, o ögeye doğru direksiyonunuzu çevirin ve alın. Farklı ögeler ile saldırı planlarınızı değiştirebiliyor ve hızınıza hız katabiliyorsunuz. Baloncuk ile ardınızda bomba bırakın veya kalkanı alın ve kendinizi koruyun.

Meow Motors, birbirinden farklı 3 oyun modunu sizlere sunuyor:

Oyunun iyi yaptığı bir diğer unsur da, enerji çubuğunu iyi ve doğru zamanda kullanabilmek. Bunu rakiplere vurarak veya biraz hava alarak enerjiyi doldurabilirsiniz. Ama dikkat edin, enerji doldurmaya giderken enerjinizden olmayın. Enerji ile arabanızı tamir edebilir veya rakiplerinizin yol tutuşunu bozmak için yağ sızıntısı bırakabilirsiniz. Ve ayrıca Meow Motors içerisinde üç farklı oyun modu bulunuyor, bunlar şu şekilde:

  • Yarış
  • Drift
  • Savaş

Oyun modlarına bakacak olursak: Yarış modu, bildiğimiz sıralı ve en hızlının kazanmış olduğu bir mod. Drift modu ise incelik gerektiren bir oyun modu. Drift modunda dikkatli ve yapacağınız dönüşlere dikkat etmelisiniz. Yoksa kazanma şansınız düşer ve kaybedersiniz. Savaş modunda ise rakiplerinizi yok etmeye çalışıyor ve öne geçme çabası içerisine giriyorsunuz. Savaş modunda 3 yıldız almak kolay gözükse de drift modu için bunu söylemek zor.

Drift kontrolleri biraz değişik, ama onları çabucak halledebiliyorsunuz ve en sonunda bu modun tadını çıkarırken kendinizi yüksek puanlarımı almaya zorlayacaksınız ve böylece oyunun zevkini alacaksınız (drift modu ile 15 000 puanlık başarıyı kazanıyorsunuz!). Övgüyü hak eden pist tasarımları ile oyuna bambaşka bir hava katmış. Farklı farklı temalar ile güzel pistler hazırlanmış.

Meow Motors, eski bir arcade eğlencesi arıyorsanız ve çok fazla harcama yapmak istemiyorsanız harika bir yarış oyunu. Aile üyeleri veya arkadaşlarınızla ufak çaplı bir arcade eğlencesini tatmak istiyorsanız bu oyun tam size göre diyebilirim. Birbiriniz ile yarışabilir, oyunun kendi NPC’leri ile yarışabilir veya savaşabilirsiniz! Tamamen size kalmış. Oyuna birde bir tanıtım videosundan bakalım: 

Oyunu buradan, Microsoft Store üzerinden 42,50₺ fiyatı ile satın alabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Daha fazla oyun incelemesi ve oyun haberi görmek isterseniz Oyun Gezgin portalımızı takipte kalın, en güncel haberlerden haberdar olun. İyi eğlenceler!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir