Xiaomi Apple'ı Avrupada geçti 2021

Xiaomi Apple’ı Avrupada geçti 2021

Xiaomi Apple’ı Avrupada geçti, kıta pazarları araştırmacısı Canalys 2021’in çeyreğinde Avrupa kıtasında en çok baz alan telefonları sıraladı, bu sıralamaya göre Xiaomi Apple’ı Avrupada geçti ve Avrupada en çok baz alan telefonlar sıralamasında 2. sıraya geçti, bu durum listede büyük karışıklıklara sebebiyet verdi.

Xiaomi liderlik yarışında Apple’ı geride bıraktı
Xiaomi Apple’ı Avrupada geçti 2021

Xiaomi Apple’ı Avrupada geçti

Xiaomi Apple’ı beklenmedik bir şekilde Avrupa kıtasında geçti, bu durum sıralamada değişikliklere sebep oldu Apple Avrupa en çok baz alan telefonlar sıralamasında 3. sıraya düşerken Xiaomi Avrupada en çok baz alan telefonlar sıralamasında 2. sıraya yükseldi.

Avrupada en çok baz alan telefonlar sıralamasında Samsung %35’lik bir kısım ile 1.’yken onun ardından hemen gelen Xiaomi ise %23’lük bir kısım taşıyor ardından hemen %19’luk bir kısım ile Apple onun ardından %4’lük Oppo ve %3’lük bir kısım ile Huawei.

Avrupada en çok baz alan telefon markaları

Bu görselde 2 firma büyük bir düşüş yaşadı bunlardan birisi Çin menşeli Huawei, Huawei ve ABD’nin bir muhabbeti olmuştu bildiğiniz gibi bu muhabbet Avrupada bile büyük bir önem arz ediyor bu yüzden Huawei fazla baz alırken ABD yüzünden bazları düştü.

Bu görselde diğer bir düşüş yaşayan firma ise ABD menşeli Apple: Huawei gibi bu telefon markasıda büyük bir düşüş yaşadı sebebi ise Xiaomi gibi ucuz olmayıpta yeni çıkardığı ürünlerde tek özelliğin kamera çoğaltması olduğundan Apple Avrupada en çok baz alan telefonlar sıralamasında 2.’likten 3.’lüğe düştü eğer bu böyle devam ederse çoğu Apple kullanıcısı Dünya çapında Apple’ın ünü kalmayacak.

Huawei

Evet Gezginler içeriğimiz bu kadardı, acaba Apple Xiaomi’yi Avrupada ilerleyen dönemlerde geçebilecek mi? Aşağıdan belirtebilirsiniz, eğer daha fazla teknoloji haberi görmek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz, kendinize iyi bakın; esen kalın.

Daha Fazla İçerik
Stardew Valley’in Masa Oyunu Serisi Duyuruldu